| Connectors, Interconnects | |
| Connector Series | PT/451-26482 Series I |
| Connector Qualification | MIL-DTL-26482 Series I |
| Connector Style | Circular, Bayonet |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Number of Positions (Ports) | 36 (Data) contacts size #20 (diameter 1.0 mm) |
| Shell Size - Insert | 22-36 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mounting Feature | Flange |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | N (Normal) |
| Contact Termination Style | Solder Cup |
| Current Rating (Amps) | 7.5 A |
| Primary Material | Metal |
| Housing/Shell Material | Aluminium alloy |
| Housing Color | Olive drab chromate over cadmium plating (conductive) |
| Technical Documents | |
| Link to Manufacturer's page | https://www.amphenol-socapex.com/products/io-connectors/pt451-26482-series-i/pt451-26482-series-i |
| Datasheets | https://online.flippingbook.com/view/902122327/20/#zoom=true |
| Package / Case | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Packing | |
| Primary Packing | Bag |
| Primary Packing QTY | 1 |
| Environmental & Export | |
| Shielding (EMC) | Unshielded |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
| ECCN | EAR99 / NLR |
| HTS Code | 8536699090 |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
PT00A22-36P(SR)
- Brand: Amphenol Socapex
- Product Code: PT00A22-36P(SR)
- Availability: 1
-
грн. 6,120.000
- Ex Tax: грн. 5,100.000
Related Products
Tags: Amphenol, AmphenolPCD, PCD, Socapex, SCX, PT00A2236PSR, PT00A-22-36P(SR), PT00A-22-36P-SR, PT00A22-36P(SR), PT00A22-36P-SR, KPT00B22-36P, KPT00B2236P

-assembled-1-228x228.jpg)
-assembled-2-74x74.jpg)
-2-74x74.jpg)
-1-74x74.jpg)
-parts-u10-101987-223-74x74.jpg)
-parts-mount-u10-101987-223-74x74.jpg)

