| Product Lifecycle Status | |
| Lifecycle Status | Active |
| Connectors, Interconnects | |
| Connector Style | SMA |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Number of Positions (Ports) | 1 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Straight |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Finish/Plating | Gold |
| Contact Finish/Plating Thickness | - |
| Contact Termination Style | Solder |
| Shield Termination Style | Crimp |
| Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max (GHz) | 12.4 GHz |
| Cable Group | RG-174, RG-188, RG-316, Times LMR-100A, Belden 7805A, Belden 8216, Belden 83269, Belden 83284, Belden 84316, Times RG-174LL, Shikoku 1.5DS-QFB-TA, Sumitomo 1.5DS-GXC-SP, Leoni DACAR 462, Leoni DACAR 462-2 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish Plating | Passivated |
| Body Color | Gray (Silver) Metallic |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Mating Cycles (Min) | 100 |
| Technical Documents | |
| Link to Manufacturer's page | |
| Application Notes | |
| Package / Case | |
| Drawings, CAD-Models | |
| Single Unit Weight (Net) | 3.856 g |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | MSL1 (Unlimited) |
| Packing | |
| Primary Packing | Bag |
| Primary Packing QTY | 1 |
| Standard Set Includes | 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule, 1 Heat Shrink |
| Environmental & Export | |
| Ingress Protection | Not Rated |
| Shielding (EMC) | - |
| RoHS Status | Compliant with Exemption 6C |
| ECCN | EAR99 / NLR |
| HTS Code | 8536691000 |
| Country Of Origin (COO) | Mexico (MX) |
| Date Code | - |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
901-9511-3SF
- Brand: Amphenol RF
- Product Code: 901-9511-3SF
- Availability: 30
-
грн. 600.000
- Ex Tax: грн. 500.000
Related Products
Tags: Amphenol, RF, Amphenol RF, AmphenolRF, 901-9511-3SF



