| Product Lifecycle Status | |
| Lifecycle Status | Active |
| Connectors, Interconnects | |
| Connector Series | - |
| Connector Style | QMA |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Number of Positions (Ports) | 1 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature | - |
| Fastening Type | Snap-On |
| Orientation | Right Angle |
| Center Contact Material | Brass |
| Contact Finish/Plating | Gold |
| Contact Finish/Plating Thickness | - |
| Contact Termination Style | Solder |
| Shield Termination Style | Crimp |
| Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max (GHz) | 6 GHz |
| Cable Group | RG-316 Double Shield, RD-316, RG-188 Double Shield, RD-188 |
| Body Material | Brass |
| Body Finish Plating | TRI-M3™ (Tri-Alloy, Tri-Metal, White Bronze) |
| Body Color | Matte Gray (Silver) Metallic |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Features (connectors) | - |
| Mating Cycles (Min) | 100 |
| Technical Documents | |
| Link to Manufacturer's page | |
| Application Notes | |
| Package / Case | |
| Drawings, CAD-Models | |
| Single Unit Weight (Net) | 9.98 g |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Packing | |
| Primary Packing | Bulk |
| Primary Packing QTY | 100 |
| Standard Set Includes | 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule |
| Environmental & Export | |
| Ingress Protection | Not Rated |
| Shielding (EMC) | - |
| RoHS Status | Under Review |
| ECCN | EAR99 / NLR |
| HTS Code | 8536691000 |
| Country Of Origin (COO) | China (CN) |
| Date Code | - |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
930-114P-51A
- Brand: Amphenol RF
- Product Code: 930-114P-51A
- Availability: Out Of Stock
-
грн. 0.000
- Ex Tax: грн. 0.000
Related Products
Tags: Amphenol, RF, Amphenol RF, AmphenolRF, 930-114P-51A




