| Product Lifecycle Status | |
| Lifecycle Status | Active |
| Substitutes | The same is 16_QMA-50-2-2/133_NE (23017657) but with Single Packaging type |
| Connectors, Interconnects | |
| Connector Series | - |
| Connector Style | QMA |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Number of Positions (Ports) | 1 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature | - |
| Fastening Type | Snap-On / Push-Pull |
| Orientation | Right Angle |
| Center Contact Material | Brass |
| Contact Finish/Plating | Gold (SUCOPRO Plating) |
| Contact Finish/Plating Thickness | - |
| Contact Termination Style | Solder |
| Shield Termination Style | Crimp |
| Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max (GHz) | 18 GHz |
| Cable Group | RG-174, RG-188, RG-316 (original: Suitable cables RG_316_/U, RG_188_A/U, Additional cables RG_174_/U) |
| Body Material | Body: Brass, Outer Conductor: Bronze |
| Body Finish Plating | SUCOPLATE (R) (TRI-M3™, Tri-Alloy, Tri-Metal, White Bronze) |
| Body Color | Matte Gray (Silver) Metallic |
| Dielectric Material | Perfluoroalkoxy (PFA), Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Features (connectors) | - |
| Mating Cycles (Min) | 100 |
| Technical Documents | |
| Link to Manufacturer's page | |
| Datasheets | |
| Application Notes | |
| Package / Case | |
| Drawings, CAD-Models | |
| Single Unit Weight (Net) | 7.1 g |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | - |
| Packing | |
| Primary Packing | Bulk |
| Primary Packing QTY | 100 |
| Standard Set Includes | 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule |
| Environmental & Export | |
| Ingress Protection | Not Rated |
| Shielding (EMC) | - |
| RoHS Status | - |
| ECCN | EAR99 / NLR |
| HTS Code | 8536691000 |
| Country Of Origin (COO) | Poland (PL) |
| Date Code | - |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
16_QMA-50-2-2/133_NH (23017658)
- Brand: Huber+Suhner
- Product Code: 16_QMA-50-2-2/133_NH (23017658)
- Availability: Out Of Stock
-
грн. 0.000
- Ex Tax: грн. 0.000
Related Products
Tags: Huber+Suhner, 16_QMA-50-2-2/133_NE (23017657), 23017657, 16_QMA-50-2-2/133_NH (23017658), 23017658




