| Product Lifecycle Status | |
| Lifecycle Status | Active |
| Base Product Number | https://ekzot.com.ua/index.php?route=product/search&tag=BaseProductNumberAMPHRF132 |
| Connectors, Interconnects | |
| Connector Series | - |
| Connector Style | SMA |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Mounting Type | Free Hanging, Cap |
| Orientation | Straight |
| Contact Material | Brass (Copper Zinc) |
| Contact Finish/Plating | Gold |
| Contact Finish/Plating Thickness | - |
| Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max (GHz) | 18 GHz |
| Body Material | Brass (Copper Zinc) |
| Body Finish Plating | Gold |
| Body Color | Gold |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Features (connectors) | Without Chain |
| Mating Cycles (Min) | 500 |
| Technical Documents | |
| Link to Manufacturer's page | |
| Package / Case | |
| Drawings, CAD-Models | |
| Single Unit Weight (Net) | 3.8 g |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Packing | |
| Primary Packing | Bag |
| Primary Packing QTY | 1 |
| Environmental & Export | |
| RoHS Status | Under Review |
| ECCN | EAR99 / NLR |
| HTS Code | 8536691000 |
| Country Of Origin (COO) | Vietnam (VN) |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
132360
- Brand: Amphenol RF
- Product Code: 132360
- Availability: Out Of Stock
-
грн. 0.000
- Ex Tax: грн. 0.000
Tags: Amphenol, RF, Amphenol RF, AmphenolRF, 132360, BaseProductNumberAMPHRF132

