| Connectors, Interconnects | |
| Connector Style | D-Sub, High Density |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Housing Gender | Receptacle |
| Number of Positions (Ports) | 62 |
| Number of Rows | 3 |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Contact Finish/Plating | Noble metal over Ni Mating side / Sn over Ni Termination side |
| Contact Termination Style | Solder Cup |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Technical Documents | |
| Link to Manufacturer's page | https://b2b.harting.com/ebusiness/en/D-SUB-HD-FE-62P-SOLDER-CUP-PL3/09564004704 |
| Datasheets | https://b2b.harting.com/files/download/PRD/PDF_DS/PDF_DS_09564004704_EN.pdf |
| Package / Case | |
| Single Unit Weight (Net) | 15.62 g |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Packing | |
| Primary Packing | Tray |
| Primary Packing QTY | 10 |
| Secondary Packing | Box |
| Secondary Packing QTY | 50 |
| Environmental & Export | |
| RoHS Status | + |
| ECCN | EAR99 / NLR |
| HTS Code | 8536699090 |
| Country Of Origin (COO) | China |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
09564004704 (09 56 400 4704)
- Brand: Harting
- Product Code: 09564004704 (09 56 400 4704)
- Availability: 26
-
грн. 600.000
- Ex Tax: грн. 500.000

