| Diodes (Single, Arrays, Bridges) | |
| TVS Diode Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 4.5 V (Max) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 4.7 V (Min) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 13.2 V @ 34 A (8/20µs) |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 34 A (8/20µs) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Power Line Protection | No |
| TVS Applications | Automotive |
| Capacitance @ Vr, F | 65 pF @ 1 MHz |
| Technical Documents | |
| Link to Manufacturer's page | |
| Datasheets | |
| Package / Case | |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type/Name | SOD-882 |
| Package Version | DFN1006-2 |
| Termination Count | 2 |
| Drawings, CAD-Models | |
| Material | Plastic |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Packing | |
| Primary Packing | Tape & Reel (TR) in Carton |
| Primary Packing QTY | 10000 |
| Environmental & Export | |
| RoHS Status | + |
| ECCN | EAR99 / NLR |
| HTS Code | 8541100090 |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
PTVS4V5D1BLYL
- Brand: Nexperia
- Product Code: PTVS4V5D1BLYL
- Availability: 20000
-
грн. 2.880
- Ex Tax: грн. 2.400
This product has a minimum quantity of 100
This product is sold in quantity multiple to 100

