| Rugged Specs | |
| Water and dust proof | IP65 |
| Tech Specs | |
| Display | 15.6-inch, 1920×1080, 1000 Nit |
| Operating System | Dos |
| Processors | Intel® Ultra 7 |
| Memory | 32 |
| Storage | 256GB |
| I/O Ports | Thunderbolt 4, USB (3.2, 3.0, 2.0), HDMI 2.0a mini, RJ45, RS232 |
| Communications | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS support |
| Security | Fingerprint reader / NFC |
| Environment | -20℃~60℃ |
| Technical Documents | |
| Datasheets | |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
Rugged laptop EM-X15M
| Display | 15.6-inch, 1920×1080, 1000 Nit |
| Processor | Intel Core Ultra (Meteor Lake-H i5 125H, optional i7 155H) |
| Graphics | Intel Arc integrated with Xe LPG architecture |
| Operating System | Windows 11 / 10 |
| Memory | 32GB DDR5 |
| Storage | 256GB SSD, expandable |
| Connectivity | Thunderbolt 4, USB (3.2, 3.0, 2.0), HDMI 2.0a mini, RJ45, RS232, optional 5G and 4G |
| Network | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS support |
| Battery | Dual battery system: 56Wh removable (big battery), 14.4Wh non-removable (small battery) |
| Rugged Features | IP65 and MIL-STD-810H certification, -20°C to 60°C operating temperature, 1.2m drop resistance |
| Dimensions | 407 x 305.8 x 45.5 mm |
| Weight | Not specified |
| Additional Features | Optional NFC, fingerprint scanner, backlit US layout keyboard |
Laptop EM-X15M
- Brand: EMDOOR
- Product Code: EM-X15M
- Availability: 20
-
грн. 107,007.600
- Ex Tax: грн. 89,173.000

