| Tech Specs | |
| Display | 10.1" WUXGA (1920 x1200) Sunlight Readable 1000 nits Touchscreen Display |
| Operating System | Windows® 11 Pro 64-bit |
| Processors | Intel® Core™ Ultra 5 226V (16GB RAM, 8MB Cache,up to 4.5 GHz, 8 cores, 8 threads, with Intel® AI Boost NPU up to 40 TOPS) |
| Memory | 16GB |
| Storage | 256GB NVMe PCIe SSD |
| Graphics | Intel® Arc™ 130V GPU (for Intel® Core™ Ultra 5 CPU) |
| Camera | Windows Hello IR Webcam, 11MP Rear Camera |
| Audio | Integrated microphone x 2 |
| I/O Ports | USB 3.2 Type A, RJ45, Thunderbolt 4, without Smartcard |
| Keyboard & Pointing Device | 7 buttons (2 user-definable keys) |
| Communications | Integrated 10/100/1000 Ethernet 4G LTE Mobile Broadband + GPS combo, RF Pass-Through Antenna |
| Security | Intel® vPro® Technology (per CPU options) |
| Power | AC adapter: 100-240V, 50Hz-60Hz, 65W Bridge Battery |
| Environment | Operating: -29°C ~ 63°C / -20°F ~ 145°F |
| Dimension & Weight | 265 mm (L) x 189.5 mm (W) x 21.2 mm (H), 1.2 kg |
| Technical Documents | |
| Datasheets | |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
R10 (New Copilot+ PC) Field
- Brand: DURABOOK
- Product Code: R0M1A2JE_BXX
- Availability: 1
-
грн. 181,131.600
- Ex Tax: грн. 150,943.000
Related Products
R10 Tablet
Планшет R10 Нове визначення універсальності, підвищена інтелектуальність ..
грн. 0.000 Ex Tax: грн. 0.000
R10 (New Copilot+ PC) Basic
10.1" WUXGA (1920 x1200) Sunlight Readable 1000 nits Touchscreen Display , Intel® Core™ Ultra 5 226V..
грн. 156,240.000 Ex Tax: грн. 130,200.000
R10 (New Copilot+ PC) Standard
10.1" WUXGA (1920 x1200) Sunlight Readable 1000 nits Touchscreen Display , Intel® Core™ Ultra 5 226V..
грн. 162,028.800 Ex Tax: грн. 135,024.000
R10 2-in-1 (New Copilot+ PC) Standard
10.1" WUXGA (1920 x1200) Sunlight Readable 1000 nits Touchscreen Display , Intel® Core™ Ultra 5 226V..
грн. 185,184.000 Ex Tax: грн. 154,320.000
R10 2-in-1 (New Copilot+ PC) Field
10.1" WUXGA (1920 x1200) Sunlight Readable 1000 nits Touchscreen Display , Intel® Core™ Ultra 5 226V..
грн. 204,286.800 Ex Tax: грн. 170,239.000







