| Rugged Specs | |
| Drop | 4ft Drop (with Docking Connector) |
| Water and dust proof | IP5x |
| Tech Specs | |
| Display | 15" FHD (1920 x1080) Standard Display (1000 nits) |
| Operating System | Windows 11 Professional |
| Processors | Intel® Core™ i7-1255U Processor 1.7GHz up to 4.7 GHz |
| Memory | 16GB RAM |
| Storage | 512GB PCIe SSD |
| Camera | 2MP Front Camera |
| Accessories | TPM, Standard Keyboard (with Docking Connector) |
| I/O Ports | Smart Card |
| Keyboard & Pointing Device | Membrane Backlight Keyboard |
| Communications | Wi-Fi 6E + Bluetooth v5.3 |
| Technical Documents | |
| Detailed description | |
| Datasheets | |
Please verify the characteristics of the product in manufacturer's datasheet in the "Technical Documents" section or on the manufacturer's website.
15" FHD (1920 x1080) 1000 nits Display, Intel® Core™ i7-1255U Processor 1.7GHz up to 4.7 GHz (upgrades from i5-1235U), Windows 11 Professional with 16GB RAM, 1TB PCIe SSD, Wi-Fi 6E + Bluetooth v5.3, 2MP Front Camera, TPM, Smart Card, Membrane Backlight Keyboard, IP5x, 4ft Drop (with Docking Connector)
S15 New - i7/16/1TB/1000nits Standard
- Brand: DURABOOK
- Product Code: S5G2P2CAEBXE
- Availability: 88
-
грн. 164,857.200
- Ex Tax: грн. 137,381.000
Related Products
S15 New - i5 Basic - 15FHD/Intel i5-1235U/8/256/W11P
15" FHD (1920 x1080) Standard Display (400 nits), Intel® Core™ i5-1235U Processor 1.3 GHz up to 4.4 ..
грн. 166,647.600 Ex Tax: грн. 138,873.000
S15 New Laptop
Захищений Ноутбук S15 Найтонший і найлегший у своєму класі Перейти д..
грн. 0.000 Ex Tax: грн. 0.000
S15 New - i5 Standard - 15FHD/Intel i5-1235U/8/256/W11P/add
15" FHD (1920 x1080) Standard Display (400 nits), Intel® Core™ i5-1235U Processor 1.3 GHz up to 4.4 ..
грн. 173,594.400 Ex Tax: грн. 144,662.000






